Angel Investment

Linc2incube.com - Angel Investment

Angel investment to sposób pozyskiwania kapitału polegający na inwestycji ze strony indywidualnego inwestora dysponującego znacznym kapitałem i często też odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w zakresie działalności waszej firmy. Jednak mogą to być inne osoby lub grupa osób mających możliwość udzielenia wam kapitał w zamian za udziały lub dług.

Angel Investment – gdzie szukać inwestora

Inkubatory biznesu posiadają inwestorów, z którymi współpracują w regularny sposób. Osoba posiadająca nadwyżkę kapitałową i zainteresowane pomnożeniem swojej gotówki bez konieczności ciągłego nadzorowania biznesu. Często bezpośrednio związane z branżą, w którą chcą zainwestować swoje pieniądze. Angel investment może wnieść dla was coś niezwykle wartościowego. Jest to doświadczenie, wiedza i kontakty kogoś kto długo pracował w branży. Są one czasami więcej warte niż niejedna runda finansowania dużego funduszu inwestycyjnego.

Jak przygotować się do rozmowy

Angel inwestor jest zainteresowany pozyskaniem znaczącej ilości udziałów w przypadku kiedy widzi, że jest to biznes o potencjalnie bardzo dużym wzroście. Czasami nawet interesuje się zostaniem członkiem zarządu biznesu i jego aktywnym rozwojem. Przykładem takiego inwestora może być Mark Markkula, który był pierwszym inwestorem Apple Inc. Natychmiastowo stał się także członkiem zarządu tej firmy. Jego wiedza i doświadczenie okazały się być nieocenione w pierwszym okresie rozwoju tej firmy. Do dziś dnia w spomnieniach firmy apple określa się go jak bardzo istotną osobę w przypadku początkowego rozwoju tej firmy.

Rozmawiając z tego typu inwestorem musicie go zainteresować swoim pomysłem raczej pod względem pozycji na rynku przyszłej firmy niż samym zwrotem z inwestycji. Postarajcie się w takiej sytuacji uwypuklić innowacyjność swojego pomysłu oraz to jak bardzo on wpłynie na branżę. Są to często argumenty, które przesądzają o wyborze was jako firmy do potencjalnej inwestycji.