Pierwszy kapitał

Link2incube.com - Pierwszy Kapitał

Pierwszy kapitał dla twojej firmy to trampolina do wzrostu. Powinniście go zainwestować w wzrost przychodów lub użytkowników twojej aplikacji. Jest to moment, który trzeba wykorzystać w całości w swoim potencjale. Jeśli uda wam się wprowadzić wasz biznes do wzrostu łatwiej pozyskacie kolejnych inwestorów. Inwestorzy we wczesnym etapie patrzą zazwyczaj na jedno – wzrost. Nawet jeśli nie mówimy tutaj o wzroście przychodów, ale o stabilnie zwiększającej się liczbie użytkowników inwestorzy widzą to jako sygnał dotyczący potencjału waszego biznesu.

Pierwszy kapitał – dowolne źródło

Pamiętajcie że pierwszy kapitał nie musi pochodzić od inwestora. Zakładając działalność gospodarczą możecie liczyć na kapitał z Powiatowego Urzędu Pracy. Dodatkowo istnieje wiele programów Unii Europejskiej, które oferują kapitał początkowy dla firm z różnych rodzajów branż. Jeśli macie możliwość pozyskania kapitału w inny sposób niż przez inwestora powinniście spróbować. Złożenie kapitału zakładowego to umiejętność, która powinna być opanowana przez każdego przedsiębiorcę.

Pierwszy kapitał – biznes plan

Nikt nie da wam pieniędzy za darmo. Nawet jeśli nie macie jeszcze działającego biznesu musicie sprzedać swój pomysł. Pozyskanie inwestora nie różni się niczym od sprzedaży. Sprzedajecie w tym przypadku siebie i swój pomysł. Sprzedajecie siebie jako osoby potrafiące przekształcić pomysł w działający biznes, który na obecnym etapie jest tylko pomysłem.

Biznes plan i jego treść

Biznesplan przygotowany pod finansowanie z funduszu europejskiego różni się w znacznym stopniu od biznesplanu dla inwestorów. Wynika to zasadniczego faktu że urzędnik i inwestor szukają odmiennych elementów w biznesie. Urzednik interesuje się utworzeniem miejsc pracy oraz rozwojem wybranych sektorach gospodarki. Z tego powodu inwestor myśli o inwestowaniu w biznes, który przyniesie jemu wystarczająco wysoką stopę zwrotu z kapitału.

Jeśli jesteście zainteresowani jak przygotować biznes plan, który ułatwi wam pozyskanie finansowania zadzwońcie do nas – KONTAKT.