Pierwsza runda finansowania

Link2incube.com - Pierwsza runda finansowania

Pierwsza runda finansowania to kapitał wstrzyknięty w firmę przez inwestorów widzących potencjał w nowopowstałej firmie. Bardzo często inwestują oni bardziej w pomysł i potencjał niż w konkretne wyniki finansowe. W wielu przypadkach jedyna rzecz jaką mogą się pochwalić właściciele to wzrost liczby użytkowników lub zainteresowanie na rynku. Równocześnie w wielu przypadkach jest to wystarczajaca przesłanka aby dokonać inwestycji w firmę.

Pierwsza runda finansowania – jak siebie przedstawić?

Na samym początku musicie zrozumieć, że inwestorzy bardzo często myślą długoterminowo, a podstawowym wyznacznikiem sukcesu nie jest dla nich sprzedaż. Wzrost przychodów bez zyskowności jest dla nich jasnym sygnałem na temat tego że firma znajduje się w etapie szybkiego wzrostu. To jest kluczowy element jaki powinniście eksponować przy rozmowie z inwestorami. WZROST. Może być to wzrost liczby użytkowników, przychodów, rozpoznawalności produktu etc. Jasne określenie tego jak wygląda obecnie wasz wzrost i jak będzie wygląda w przyszłości może się okazać dla was kluczowe jeśli chodzi o pozyskanie inwestora.

Jak wycenić wasze udziały

W przypadku kiedy nie posiadacie jeszcze zysków powinniście polegać na wycenie udziałów poprzez wzrost przychodów lub wzrost liczby użytkowników. Są to elementy które możecie wycenić poprzez przemnożenie potencjalnego przychodu z pojedynczego odbiorcy waszego produktu i usługi raze szacowana liczba użytkowników jakich będziecie mieli w przyszłości. Wszelkie tego typu informacje nadają się do oszacowania w oparciu o liczbę użytkowników i ich wzrost w chwili obecnej. W wyniku tego tego typu informacji możecie w bardzo dobry sposób określić wartość waszej firmy.

Usługi Inwestycyjne: