Środkowe rundy finansowania

Link2incube.com - Środkowe rundy finansowania

Środkowe rundy finansowania są zdecydowanie trudniejsze pod względem negocjacyjnym niż rundy początkowo. Wynika to z paru elementów. Po pierwsze inwestorzy oczekują już konkretnych wskaźników wzrostu lub przychodów. Po drugie kapitał, który otrzymacie w trakcie środkowych rund finansowania jest znacznie większy. Z tego powodu musicie przeznaczuć go na konkretną strategię wzrostu. W wyniku tego podczas rozmowy z inwestorem musicie wykazać, że tę runda finansowania przeznaczycie na wzrost. Nie możecie przeznaczyć tej rundy na bieżące potrzeby waszego biznesu.

Środkowe rundy finansowania – przygotowanie

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy środkowe rundy są zdecydowanie trudniejsze pod względem negocjacyjnym. Wynika to z tego, że inwestorzy oczekują już konkretnych danych dotyczących wzrostu i przychodów. Równocześnie spotkacie się już z konkretną wyceną waszego biznesu w oparciu o wasze dotychczasowe wyniki. Może się zdarzyć, że wasze wyobrażenie na temat wyceny waszego biznesu jest odmienne od tego jak patrzą na was inwestorzy.

Co dalej – skalowanie!

W momencie kiedy otrzymacie środkową rundę finansowania najważniejsze dla was jest wtedy skalowanie waszego biznesu. Jeśli wykorzystacie środkową rundę finansowania i okaże się, że nie udało wam się zeskalować biznesu oznacza to dla was poważne kłopoty. Jeśli kolejna runda odbędzie się za mniejszą stawkę jest to bardzo negatywny sygnał dla inwestorów. Musicie bardzo dobrze wykorzystać te pieniądze jeśli liczycie na kolejne inwestycje, aby wasz biznes zwiększył swoją działalność.

Usługi Inwestycyjne: